Trzy Polki w TOP20 Pucharu IBU Juniorów w Pokljuce

-
12
-
2019

Biegi sprinterskie podczas Pucharu IBU Juniorów w Pokljuce przyniosły nam zdecydowanie lepsze wyniki niż rozgrywane w czwartek biegi indywidualne. Punktowało aż pięcioro podopiecznych Łukasza Słoniny i Rafała Lepela z kadry młodzieżowej. Najlepiej wypadła Natalia Tomaszewska, która zajęła czternaste miejsce.

Biathlonistka AZS AWF Katowice po pierwszym bezbłędnym strzelaniu zajmowała piąte miejsce. Niestety w stójce spudłowała dwukrotnie i ostatecznie ze stratą niemal półtorej minuty zajęła czternastą lokatę. Jej występ z dokładnością do dwóch sekund powtórzyła Daria Gembicka, której dało to piętnaste miejsce. Dla 18-latki reprezentującej UKS Lider Katowice jest to najlepszy występ w zawodach rangi Pucharu IBU Juniorów.

To samo można napisać o rezultacie 16-letniej Anny Nędzy-Kubiniec, która z trzema karnymi rundami na koncie uplasowała się na 24. miejscu. Pięć lokat wyżej sklasyfikowano Patrycję Stanek. Zawodniczka z Kościeliska pudłowała po razie podczas każdej z wizyt na strzelnicy. W sumie punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyły cztery Polki. Jedynej, której się nie powiodło była Karolina Janko. Biathlonistka z Chorzowa zajęła 53. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn dobrze spisał się Marcin Zawół. Z jedną karną rundą uplasował się na 23. pozycji, co oznacza, że zdobył swoje premierowe punkty Pucharu IBU Juniorów. Pozostałym Polakom poszło słabiej. Wojciech Skorusa z dwoma karnymi rundami zajął 56. lokatę, Michał Neumann i Łukasz Bałęczny z trzema pudłami na koncie sklasyfikowani zostali na 61. i 62. pozycji, natomiast dochodzący do siebie po chorobie Jan Guńka uzyskkał 72. czas dnia.

Wygrane odnieśli Amy Baserga ze Szwajcarii oraz Didier Bionaz z Włoch. W niedzielę ostatni dzień rywalizacji w Pokljuce, podczas którego rozegrane zostaną sztafety mieszane.