Trzynaste miejsce Janika w sprincie juniorów młodszych

-
02
-
2019

Podwójną wygraną biathlonistów ze Słowenii zakończył się bieg sprinterski juniorów młodszych o medale MŚJ w Osrblie. Z Polaków w czołówce uplasowali się Wojciech Janik oraz Jan Guńka.

To, że Słoweńcy są mocni w tej kategorii wiekowej pokazali już we wtorkowym biegu sztafetowym, w którym sięgnęli po srebro. Teraz poszli jednak jeszcze krok dalej i w sprincie wywalczyli dwie czołowe lokaty. Nowym mistrzem świata juniorów młodszych w sprincie został Alex Cisar, po wicemistrzostwo sięgnął Lovro Planko. Jakov Fak i Klemen Bauer zdają się mieć w końcu godnych następców.

Podobnie zresztą jak Vesa Hietelahti czy Paavo Puurunen, bo brązowy medal wywalczył reprezentant Finlandii. Otto Invenius przegrał drugie miejsce o zaledwie osiem dziesiątych sekundy. Pierwsza dziesiątka ułożyła się zaskakująco - nie ma w niej ani jednego reprezentanta Niemiec czy Rosji, są za to Litwin i Rumun. Maksim Fomin zajął siódme, a George Coltea dziesiąte miejsce.

Niewiele zabrakło, a w tym gronie wymienilibyśmy Polaka. Wojciech Janik zajął bowiem trzynastą lokatę. Nasz zawodnik spudłował tylko raz i do medalowej pozycji stracił czterdzieści sekund. Janik miał 22. czas biegu, ale nie oznacza to wcale, że był najszybszy z Biało-Czerwonych. W lepszym czasie dystans 7,5km pokonał Jan Guńka, ale trzy pudła spowodowały, że mógł liczyć na 22. pozycję.

Mateusz Zawół spudłował czterokrotnie i uplasował się na 49. miejscu. W biegu pościgowym nie wystąpi Grzegorz Dereń, który w swoim pierwszym starcie na MŚJ sklasyfikowany został na 73. pozycji.