-
01
-
2020

W Lenzerheide rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów. W pierwszej konkurencji zawodów - biegu indywidualnym juniorów młodszych - wygrał Martin Nevland. Marcin Zawół i Jan Guńka wywalczyli miejsca w drugiej dziesiątce.

Tak jak w dorosłym Pucharze Świata, tak i w Lenzerheide rywalizacja rozpoczęła się od norwesko-francuskiego pojedynku. Wygrał bowiem Martin Nevland z Norwegii, któremu na podium towarzyszyli Damien Levet oraz Eric Perrot - obaj z Francji. Co ciekawe dla wszystkich trzech zawodników był to pierwszy start na arenie międzynarodowej w karierze. Zdecydowanie najszybszy był Nevland, który złoto wywalczył pomimo aż trzech kar na strzelnicy. Levet z jedną 45-sekundową karą stracił do Norwega 13 sekund, Perrot po dwóch pudłach zanotował stratę 30 sekund.

Młodzieżowy mistrz olimpijski Marcin Zawół spudłował dwukrotnie i zajął 14. miejsce. Spośród zawodników z rocznika 2002 miał drugi rezultat, lepszy był tylko Stepan Kinasz z Ukrainy który uplasował się dwie lokaty wyżej od Polaka.

Z bardzo dobrej strony na trasie pokazał się Jan Guńka. Drugi z naszych reprezentantów miał piąty czas biegu, ale też aż pięć pudeł na strzelnicy. W sumie złożyło się to na dziewiętnastą lokatę.

Pięciokrotnie spudłował również Konrad Badacz, który ze stratą niemal pięciu minut uplasował się na 37. pozycji. Marcin Kaczanowski, dla którego był to międzynarodowy debiut, do czasu biegu miał doliczone trzy minuty kary za cztery niecelne strzały. Sklasyfkowany został na 64. lokacie.