-
02
-
2019

Noemie Remonnay z Francji wygrała bieg indywidualny na dystansie 10km podczas EYOF w Sarajewie. Najlepsza z Polek, Daria Gembicka, zajęła 24. miejsce.

Wszystkie nasze reprezentantki dobrze rozpoczęły środową rywalizację. Cała czwórka pierwsze strzelanie wykonała na czysto i na tym etapie plasowała się wysoko - Patrycja Stanek była trzecia, Daria Gembicka piąta, Klaudia Topór dziewiętnasta, a Amelia Jęczmieniak zajmowała miejsce na początku trzeciej dziesiątki. Później już tak dobrze nie było i Polki zaczęły kolekcjonować kary czasowe za niecelne strzelanie.

Daria Gembicka spudłowała sześciokrotnie, co dało jej 24. miejsce. Dziewięć lokat niżej uplasowała się Patrycja Stanek, która miała jeden z lepszych czasów biegu, ale nie trafiła do tarczy aż ośmiokrotnie. Amelia Jęczmieniak z piecioma karami na koncie sklasyfikowana została na 48. pozycji, natomiast Klaudia Topór po siedmiu niecelnych strzałach uzyskała 59. czas dnia.

Trzy sekundy różnicy zadecydowały o tym, że mistrzynią Europejskiego Festiwalu Młodzieży została Noemie Remonnay. Młoda Francuzka odrobiła kilkunastosekundowe straty jakie miała po ostatnim strzelaniu do Lei Maier. Dla Szwajcarki to drugie srebro podczas zawodów w Sarajewie. Na podium znalazła się jeszcze Sofia Cypulikna z Rosji.