Zawody i imprezy

Norweski dzień w Hochfilzen. Polki tuż za czołową "10"

12.10.2023
Norweżki triumfowały w niedzielnym biegu sztafetowym podczas rywalizacji Pucharu Świata w Hochfilzen. Reprezentantki Polski uplasowały się na 11. pozycji i były ostatnią sklasyfikowaną dziś ekipą.

Norwegowie najlepsi w Hochfilzen

12.10.2023
Niedzielna sztafeta podczas Pucharu Świata w Hochfilzen zakończyła się zwycięstwem Norwegów. Tak jak w Östersund podium uzupełnili Francuzi i Niemcy. Polacy niestety zostali zdublowani i musieli zejść z trasy.

Znakomite otwarcie sezonu juniorów w Pokljuce

12.9.2023
Pierwsze zawody Pucharu IBU Juniorów już za nami. W słoweńskiej Pokljuce juniorzy rywalizowali w sprintach. Bardzo dobre rezultaty odnieśli Barbara Skrobiszewska i Jakub Potoniec.

Kolejne udane starty Polaków w Pucharze IBU

12.9.2023
Sobotnia rywalizacja w Pucharze IBU w Idre Fjaell również odbyła się pod znakiem sprintów. Kolejne udane występy mają za sobą biało-czerwoni.

Natalia Sidorowicz z pierwszymi punktami w karierze

12.9.2023
Dobre wieści płyną z austriackiego Hochfilzen. W sobotnim biegu pościgowym biathlonistek pierwsze punkty w karierze wywalczyła Natalia Sidorowicz. Polka zajęła 32. pozycję.

Zawół z życiówką. Boe z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Pierwszym w sezonie zwycięstwem Johannesa Boe zakończyły się pościgowe zmagania biathlonistów w Hochfilzen. Bardzo dobra postawa strzelecka Marcina Zawoła spowodowała, że Polak przesunął się o 13 miejsc względem piątkowego sprintu.

Udane starty biathlonistów w Pucharze IBU

12.8.2023
Za nami pierwsze sprinty rozegrane w Idre Fjaell w ramach Pucharu IBU. Po życiowy wynik w tych rozgrywkach sięgnął w piątek Kacper Guńka, który zajął 18. miejsce. Wśród pań najlepsze miejsce w naszej ekipie zajęła Kamila Cichoń, która była 24.

Trzy Polki awansowały do pościgu w Hochfilzen

12.8.2023
Zwycięstwem Ingrid Landmark Tandrevold zakończył się piątkowy sprint biathlonistek rozgrywany w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Do biegu pościgowego awans wywalczyły trzy Polki.

Marcin Zawół z awansem do biegu pościgowego

12.8.2023
Za nami pierwsza konkurencja Pucharu Świata w Hochfilzen. W piątkowym sprincie mężczyzn zwycięstwo odniósł Tarjei Boe.

Komunikat zawodów PP II kat. 18-20.12.2023

12.8.2023
Polski Związek Biathlonu informuje, że w dniach 18-20.12.2023 w Jakuszycach odbędą się zawody Pucharu Polski II kat.

Jan Guńka blisko punktów. Szwedzki triumf w biegu pościgowym

12.3.2023
Tym razem Jan Guńka nie zdobył punktów w zawodach Pucharu Świata. W niedzielnym biegu pościgowym w Östersund zajął 43. miejsce.

Skorusa i Skrobiszewska na 11. miejscu w Pucharze IBU

12.3.2023
Niedziela w Pucharze IBU upłynęła pod znakiem sztafet mieszanych i supermikstu. W tej drugiej konkurencji na jedenastym miejscu uplasowała się polska para w składzie Barbara Skrobiszewska i Wojciech Skorusa.

Udany start Anny Mąki. Bezbłędne strzelanie i duży awans

12.3.2023
Za nami ostatnie zmagania biathlonistek w Östersund. W biegu pościgowym po punkty sięgnęła Anna Mąka, która z 46. pozycji przesunęła się na 22. miejsce.

Dobry występ Dominiki Bieleckiej w Pucharze IBU

12.2.2023
W biathlonowej drugiej lidze rozegrano w sobotę sprinty. W zmaganiach kobiet dobry wynik uzyskała Dominika Bielecka, która jako jedyna w naszej ekipie sięgnęła po punkty.

Jan Guńka z pierwszymi punktami w karierze

12.2.2023
Dobre wieści płyną do nas ze szwedzkiego Östersund. Po pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata sięgnął w sobotę Jan Guńka. Polak zajął 37. miejsce.

Dwie Polki z awansem do biegu pościgowego

12.1.2023
Zwycięstwem Lou Jeanmonnot zakończył się piątkowy sprint kobiet podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Östersund.

Sztafeta mężczyzn dla Norwegów. Polska na 16. miejscu

11.30.2023
Pierwsza w sezonie Pucharu Świata sztafeta zgodnie z przewidywaniami padła łupem Norwegów. Podczas zmagań w Ostersund Polacy zajęli 16. miejsce.

Czworo Polaków z punktami w Pucharze IBU

11.30.2023
Ostatniego dnia listopada odbyły się pierwsze w tym sezonie zmagania w ramach Pucharu IBU. Po punkty do klasyfikacji generalnej sięgnęło czworo reprezentantów Polski.

Dobry występ polskiej sztafety w Östersund

11.29.2023
Dziewiąte miejsce polskiej sztafety podczas Pucharu Świata w Östersund.

Niemcy z dubletem w biegu indywidualnym, Polacy bez punktów

11.26.2023
Znakomitą formę pokazali reprezentanci Niemiec, którzy zajęli dwa pierwsza miejsca. Polscy biathloniści nie wywalczyli punktów.

Kapitalny start Polek w Östersund. Życiowe wyniki Mąki i Jakieły

11.26.2023
Anna Mąka zajęła 9. miejsce, a Joanna Jakieła uplasowała się tuż za czołową dziesiątką. Triumfowała Lisa Vittozzi.

Piętnaste miejsce sztafety mieszanej w Östersund

11.25.2023
W sztafecie mieszanej triumfowała dziś Francja przed Norwegią i Włochami. Polacy zajęli 15. miejsce w stawce 22 ekip.

Szwedzi z wygraną w supermikście. Polska na 13. miejscu

11.25.2023
Andrzej Nędza-Kubiniec i Natalia Sidorowicz zajęli 13. miejsce w zawodach otwierających sezon.