Zawody i imprezy

Francuzki najlepsze w sztafecie w Ruhpolding, Polki jedenaste

1.10.2024
Rywalizacja sztafet kobiet w Pucharze Świata w Ruhpolding zakończyła się zwycięstwem Francuzek. Na podium stanęły także Szwedki i Niemki. Triumfatorki sprzed kilku dni z Oberhofu, czyli Norweżki zajęły odległą dziesiątą lokatę. Polki wypadły z dziesiątki zajęły 11. miejsce.

Polacy z punktami w biegu pościgowym w Pucharze IBU

1.8.2024
Za nami kolejny weekend z rywalizacją w Pucharze IBU. W Martell-Val Martello w niedzielę rozegrano biegi pościgowe. Kolejne punkty zdobyli reprezentanci Polski - Kacper Guńka, Anna Nędza-Kubiniec i Kamila Cichoń.

Polki w czołowej dziesiątce rywalizacji sztafet w Oberhofie

1.7.2024
Polskie biathlonistki zajęły dziewiąte miejsce w sztafetowej rywalizacji w Oberhofie. Triumfowały Francuzki. W zmaganiach mężczyzn wygrali Norwegowie. Polacy biegu nie ukończyli.

Bardzo dobry wynik Kacpra Guńki w Pucharze IBU

1.6.2024
Bieg pościgowy kobiet w ramach zawodów Pucharu Świata w Oberhofie zakończył się zwycięstwem Francuzki Julii Simon. Polki tym razem nie zdobyły punktów.

Polki bez punktów w biegu pościgowym w Oberhofie

1.6.2024

Pierwsze punkty i życiowy wynik Konrada Badacza

1.6.2024
Bieg pościgowy mężczyzn w ramach zawodów Pucharu Świata w Oberhofie zakończył się zwycięstwem Endre Stroemsheima. Całe podium zostało zdominowane przez Norwegów. Życiowy wynik osiągnął Konrad Badacz, który zajął 35. miejsce i zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze.

Życiowy wynik Konrada Badacz w Pucharze Świata

1.5.2024
Najlepszym wynikiem w karierze bieg sprinterski w Oberhofie zakończył Konrad Badacz. Polak uplasował się na 47. pozycji, dzięki czemu awansował do biegu pościgowego.

Kolejne punkty Polaków w Pucharze IBU

1.4.2024
Zmagania w Pucharze IBU przeniosły się do Włoch, a konkretnie do Martell-Val Martello. W czwartek odbyły się tam skrócone biegi indywidualne na dystansie 15 km mężczyzn i 12,5 km kobiet. Biało-czerwoni zdobyli kolejne punkty, a najlepiej wypadł Kacper Guńka, który zajął 32. miejsce.

Komunikat zawodów Celuj w Igrzyska/PP 8-10.1.2024 Wisła

1.4.2024
W dniach 8-10.01.2023 w Wiśle zostaną rozegrane zawody Celuj w Igrzyska/Puchar Polski. Szczegółowe informacje w załączonym komunikacie.

Komunikat zawodów Celuj w Igrzyska/PP 5-7.1.2024 Wisła

1.2.2024

MP w Jakuszycach. Anna Mąka i Marcin Zawół mistrzami Polski w biegu masowym

12.30.2023
Sobotnia rywalizacja w biegu masowym w Mistrzostwach Polski zakończyła się złotym medalem Anny Mąki wśród seniorek oraz zwycięstwem Barbary Skrobiszewskiej wśród młodzieżowców. Natomiast męską rywalizację w obu kategoriach seniorów i młodzieżowców zwyciężył Marcin Zawół.

MP w Jakuszycach. Guńka i Sidorowicz mistrzami w sprincie

12.29.2023
Podczas historycznych pierwszych zmaganiach biathlonistów w krajowym czempionacie w odnowionym Dolnośląskim Centrum Sportu po złote medale w sprintach sięgali Jan Guńka i Natalia Sidorowicz.

Udane starty Polaków w Pucharze IBU

12.17.2023
W sobotę rywalizację w Sjusjoen zakończyli biathloniści, którzy walczyli o punkty IBU Cup. Tych sporo wpadło na konto reprezentantów Polski.

Świetny występ Polaków w sprincie w Pucharze IBU Juniorów

12.16.2023
Fabian Suchodolski i Grzegorz Galica zaliczyli bardzo dobry występ w sobotnim sprincie Pucharu IBU Juniorów w Ridnaun-Val Ridanna we Włoszech. Polacy zajęli szóste i siódme miejsce.

Norweska dominacja w biegu pościgowym

12.16.2023
Norwegowie zajęli całe podium biegu pościgowego zaliczanego do Pucharu Świata w Lenzerheide. Zwyciężył Johannes Thingnes Boe. Jan Guńka zajął 50. miejsce.

Szóste miejsce polskiej pojedynczej sztafety mieszanej w Pucharze IBU Juniorów

12.15.2023
Polska pojedyncza sztafeta mieszana w składzie: Fabian Suchodolski i Barbara Skrobiszewska, zajęła szóste miejsce podczas zawodów Pucharu IBU Juniorów w Ridnaun-Val Ridanna we Włoszech.

Pięcioro Polaków z punktami w Pucharze IBU

12.15.2023
Po dniu przerwy do rywalizacji w Pucharze IBU wrócili biathloniści i biathlonistki. Na piątek w Sjusjoen zaplanowano biegi pościgowe, w których po punkty sięgnęło pięcioro reprezentantów Polski.

Jan Guńka awansował do pościgu w Lenzerheide

12.15.2023
Za nami ostatni sprint w biathlonowym Pucharze Świata tego roku. W Lenzerheide najwięcej powodów do radości mieli niemieccy kibice, bo triumfował Benedikt Doll. Najlepszy z Polaków - Jan Guńka - zajął 57. miejsce i awansował do sobotniego biegu pościgowego.

Zwycięstwo Braisaz-Bouchet w sprincie, Polki bez awansu

12.14.2023
Czwartkowy sprint kobiet w Pucharze Świata w Lenzerheide zakończył się zwycięstwem Franucuzki Justine Braisaz-Bouchet. Niestety, polskie biathlonistki nie zapunktowały. Żadna z nich nie awansowała do sobotniego biegu pościgowego oraz niedzielnego biegu masowego.

Komunikat zawodów Polski Cukier Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

12.14.2023
Polski Związek Biathlonu informuje, że w dniach 28-30.12.2023 w Jakuszycach odbędą się zawody Polski Cukier Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

12.13.2023
Rywalizacja w Pucharze IBU przeniosła się do Norwegii, gdzie na trasach w Sjusjoen odbyły się w środę sprinty kobiet i mężczyzn. Kolejne punkty zdobyli reprezentanci Polski.

Rewelacyjne wyniki biathlonistów w Pucharze IBU Juniorów

12.13.2023
We włoskim Ridnaun odbyły się kolejne zmagania biathlonistów w ramach Pucharu IBU Juniorów. Pierwszy raz w tym sezonie na podium gościliśmy reprezentanta Polski. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Zawół.

Fantastyczny wynik Fabiana Suchodolskiego

12.10.2023
Znakomite wieści napływają po rywalizacji juniorów w Pokljuce. Podczas zmagań w biegu indywidualnym po znakomite szóste miejsce sięgnął Fabian Suchodolski, a punkty wywalczyło jeszcze kilka innych osób reprezentujących Polskę.

12.10.2023
Kolejne udane starty polskich biathlonistów w Pucharze IBU. W niedzielę po punkty sięgnęło łącznie pięcioro naszych reprezentantów.