Zawody i imprezy

Marcin Zawół ósmy w biegu indywidualnym podczas MEJ w Jakuszycach

2.8.2024
Za nami czwartkowe biegi indywidualne podczas organizowanych w Jakuszycach Mistrzostw Europy Juniorów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Marcin Zawół, który zajął 8. miejsce.

Złoto dla Francji w sztafecie mieszanej, Polska na 15. miejscu

2.7.2024
Pierwsza konkurencja w ramach Mistrzostw Świata w biathlonie w Novym Meście, czyli rywalizacja sztafet mieszanych, zakończyła się zwycięstwem Francji. Polacy na metę dotarli na 15. pozycji.

Fabian Suchodolski w TOP 10 Pucharu IBU Juniorów

2.4.2024
Zakończyły się ostatnie biegi zaliczane do Pucharu IBU Juniorów w Jakuszycach.

Wojciech Skorusa z najlepszym wynikiem w sezonie

2.3.2024
Wojciech Skorusa dzięki bezbłędnemu strzelaniu wywalczył punkty Pucharu IBU w Arber. Polak zajął 28. miejsce w sprincie. Triumfy świętowali Norwegowie.

Marcin Zawół blisko podium w Jakuszycach

2.3.2024
Marcin Zawół zajął wysokie piąte miejsce w sobotnim sprincie w Pucharze IBU Juniorów rozgrywanym w Jakuszycach.

Włosko-norweski dzień w Pucharze IBU

2.1.2024
Po mistrzostwach Europy zawodnicy przenieśli się do Niemiec, gdzie walczyli o punkty w Pucharze IBU.

Niemiecka dominacja w Jakuszycach. Brzóska najwyżej z Polaków

2.1.2024
Pierwszy i historyczny dla Jakuszyc dzień rywalizacji w Pucharze IBU Juniorów zakończył się dominacją niemieckich zawodników w biegach indywidualnych. Najwyższą lokatę wśród Polaków zajął 28. Kacper Brzoska.

Lista zakwalifikowanych do udziału w OOM

2.1.2024
W załączeniu publikujemy listę zawodników zakwalifikowanych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2024.

Szwecja i Norwegia ze złotymi medalami ME

1.28.2024
Tegoroczna odsłona mistrzostw Europy dobiegły końca. Ostatnie złote krążki trafiły w niedzielę do Norwegii i Szwecji. Polacy zajęli 20. oraz 15. miejsce.

Kolejny dzień norweskiej dominacji na mistrzostwach Europy

Złote medale zdobyli reprezentanci Norwegii - Isak Frey i Maren Kirkeeide.

Francusko-norweski dzień na mistrzostwach Europy

1.26.2024
Ida Lien i Antonin Guigonnat sięgnęli po złote medale mistrzostw Europy w Osrblie. Słabo wypadli reprezentanci Polski. Najlepszy wynik z naszej kadry osiągnęła Anna Nędza-Kubiniec, która była 51.

Wyniki zawodów Celuj w Igrzyska Puchar Polski 22-24.01 Jakuszyce

1.25.2024
Za nami kolejne zawody biathlonowe z cyklu Celuj w Igrzyska Puchar Polski. Tym razem zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trasie w Jakuszycach w biegach sprinterskich i masowych.

Norweska dominacja na początku mistrzostw Europy

1.24.2024
Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Osrblie. Na początek rozegrano biegi indywidualne, które zdominowali reprezentanci Norwegii. Polacy zaliczyli falstart. Najlepszy wynik osiągnęła Magda Piczura, która zajęła 38. pozycję.

Pierwszy start w biegu ze startu wspólnego za Natalią Sidorowicz

1.21.2024
Niedzielna rywalizacja podczas biathlonowego Pucharu Świata w Antholz-Anterselvie upłynęła pod znakiem biegów masowych.

PŚ w Antholz-Anterselvie. Zwycięstwa Niemców i Norwegów

1.20.2024
Sobotnia rywalizacja w Antholz-Anterselvie upłynęła pod znakiem rywalizacji w sztafetach mieszanych.

Życiowy wynik Natalii Sidorowicz w Anetrselvie

1.19.2024
Dobre wieści napłynęły do nas z Anterselvy. Życiowy wynik w zawodach Pucharu Świata osięgnęła Natalia Sidorowicz. Polka z dwoma pudłami uplasowała się na 22. miejscu.

Jan Guńka blisko punktów w Anterselvie

1.18.2024
Jedno pudło mniej i być może byłoby miejsce w czołowej czterdziestce. W czwartkowym skróconym biegu indywidualnym Jan Guńka zajął 45. lokatę. Wygrał Johannes Thingnes Boe.

Komunikat zawodów Celuj w Igrzyska/PP 22-24.01.2024

1.16.2024
W dniach 22-24.01.2024 w Jakuszycach zostaną rozegrane zawody Celuj w Igrzyska/Puchar Polski. Szczegółowe informacje w załączonym komunikacie.

Zwycięstwo Vittozi w biegu pościgowym, punkty Mąki i Jakieły

1.14.2024
Niedzielny bieg pościgowy w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding po zaciętym finiszu wygrała Włoszka Lisa Vittozzi. Za nią na podium uplasowały się dwie Norweżki. Drugie miejsce zajęła Ingrid Tandrevold, a trzecie Juni Arnekleiv. Wśród Polek najlepiej spisała się Anna Mąka, która zajęła 21. miejsce.

PŚ w Ruhpolding. Zwycięski powrót Christiansena

1.13.2024
Vetle Sjaastad Christiansen w doskonałym stylu powrócił do rywalizacji w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Reprezentant Norwegii, który po słabszych startach w Lenzerheide nie znalazł się w składzie kadry na zmagania w Oberhofie, w sobotę zwyciężył w sprincie w Ruhpolding.

Cichoń i Nędza-Kubiniec z punktami Pucharu IBU

1.12.2024
W piątek we włoskim Ridnaun-Val Ridanna rozegrane zostały biegi masowe z udziałem 60. zawodniczek i zawodników. Punkty spośród Polaków zdobyli: Kamila Cichoń i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Udany start polskich biathlonistek w Ruhpolding

1.12.2024
Za nami rywalizacja sprinterska w Ruhpolding. Dobrze wspominać go będą reprezentantki Polski. Dwie z nich w piątek sięgnęły po punkty. Najwyżej uplasowała się Joanna Jakieła, która zajęła 21. miejsce. To jej drugi najlepszy wynik w karierze.

Norwegowie znów najlepsi w sztafecie, Polacy na 19. miejscu

1.11.2024
Zawody sztafet męskich w Pucharze Świata w Ruhpolding zakończyły się zwycięstwem Norwegów. Skład podium pozostał dokładnie taki sam jak przed kiloma dniami w Oberhofie. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Włosi. Polacy tym razem ukończyli bieg i zajęli 19. miejsce.

Kamila Cichoń z punktami w Pucharze IBU

1.10.2024
Do kolejnego etapu rywalizacji w Pucharze IBU przystąpili biathloniści. Punkty w biegach sprinterskich w Ridnaun wywalczyła w środę Kamila Cichoń.