Bieg długi mężczyzn MŚ w Oberhofie za nami

-
02
-
2023

Podium dzisiejszego biegu indywidualnego mężczyzn na Mistrzostwach Świata w biathlonie w Oberhofie obyło się bez niespodzianek. Johannes Thingnes Boe zwyciężył mimo dwóch błędów na strzelnicy z przewagą ponad minuty, tym samym sięgnął po swoje czwarte złoto na tych mistrzostwach. Swoje trzecie srebro wywalczył Norweg Sturla Holm Laegreid. Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Samuelsson ze Szwecji.

Andrzej Nędza-Kubiniec zaliczając jedno pudło zanotował 43. lokatę, co tego dnia było najlepszym polskim występem. Drugi z Polaków, Marcin Zawół zajął 50. miejsce oddając trzy niecelne strzały. Dzisiejszego występu do udanych nie zaliczy Jan Guńka, który mając na koncie aż siedem kar zakończył rywalizację na 87. pozycji.