-
02
-
2021

Anastazja Jegorowa i Phillip Nawrath to zwycięzcy biegów sprinterskich rozgrywanych w Osrblie w ramach Pucharu IBU. Autorką najbardziej wartościowego rezultatu spośród reprezentantów Polski ponownie była Natalia Tomaszewska.

Zawodniczka AZS AWF Katowice kontynuuje udaną serię startów - to już jej czwarty występ z rzędu, w którym udaje jej się wywalczyć pucharowe punkty. W sobotę Tomaszewska spudłowała raz i ze stratą minuty i 41 sekund uplasowała się na 36. pozycji. Sześć lokat niżej sklasyfikowano Magdalenę Gwizdoń, która zanotowała lepszy czas biegu od młodszej koleżanki z reprezentacji, ale zaliczyła aż trzy karne rundy. Karolina Pitoń z takim samym bagażem kar zajęła 47. miejsce, zaś Kamila Cichoń z dwoma niecelnymi strzałami na koncie ukończyła rywalizację na 65. pozycji.

Po trzech zwycięstwach z rzędu Vanessa Voigt tym razem musiała zadowolić się dopiero piątym miejscem. Liderująca w klasyfikacji generalnej cyklu Niemka spudłowała raz, podczas gdy jej najgroźniejsze rywalki strzelały bezbłędnie. Pierwszą wygraną w karierze w zawodach Pucharu IBU odniosła Anastazja Jegorowa. 26-letnia Rosjanka pokonała o piętnaście sekund Marthe Johanesen z Norwegii. Skład podium uzupełniła jej rodaczka Karoline Erdal, która o dwie dziesiąte sekundy wyprzedziła Ukrainkę Annę Kryvonos.

W rozgrywanym popołudniu biegu mężczyzn ton rywalizacji nadawali reprezentanci Niemiec. Mimo karnej rundy zwycięstwo odniósł Phillip Nawrath, który swojego bezbłędnego rodaka Davida Zobela pokonał o zaledwie niespełna pół sekundy. Dla 28-latka z Ruhpolding to już piąta wygrana w karierze. Szczególnie ważna, bo pozwoliła mu wskoczyć na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Dotychczasowy lider, Filip Andersen z Norwegii, dzisiaj zajął dopiero piąte miejsce. Przed nim uplasowali się jeszcze Rusłan Tkalenko z Ukrainy i Philip Horn z Niemiec.

Żaden z reprezentantów Polski nie awansował do biegu pościgowego. Najbliżej był Przemysław Pancerz, który po dwóch pudłach w stójce zajął ostatecznie 67. miejsce. Również z dwiema karnymi rundami Wojciech Skosura uplasował się sześć lokat niżej. Łukasz Sidorowicz spudłował trzykrotnie i ukończył zawody na 82. pozycji, natomiast Michał Neumann po aż pięciu niecelnych strzałach sklasyfikowany został na 86. miejscu.