Hojnisz-Staręga przed Żuk w biegu indywidualnym

-
03
-
2021

Faworytki nie zawiodły i wywalczyły dwie pierwsze lokaty w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju. Pierwsze miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga, druga była Kamila Żuk.

Zawody rozgrywane były na dystansie 12,5km, a za każdy niecelny strzał zawodniczki otrzymywały 45 sekund kary. Najlepszym strzelaniem w stawce popisała się Monika Hojnisz-Staręga, która spudłowała tylko dwa razy. Liderka kadry była również najszybsza spośród wszystkich 23 zawodniczek. W tym elemencie wyprzedziła o siedem sekund Kamilę Żuk. Zawodniczka z Sokołowska oddała jednak aż pięć niecelnych strzałów, więc jej finalna strata do zwyciężczyni wyniosła 2 minuty i 21 sekund.

Swój pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski w karierze wywalczyła Anna Nędza-Kubiniec. Juniorka z Kościeliska podczas każdej z wizyt na strzelnicy pudłowała po razie. Biegowo miała czwarty rezultat, co dało jej w efekcie trzecie miejsce ze stratą 3 minut i 8 sekund. Nieco lepiej na trasie spisała się jej klubowa koleżanka Anna Mąka, która jednak zaliczyła sześć pudeł i sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Nędzę-Kubiniec i Mąkę rozdzieliła Natalia Tomaszewska z AZS AWF Katowice, która zdobyła złoto w kategorii młodzieżowej. Szóste miejsce wywalczyła juniorka Patrycja Stanek, która wyprzedziła Karolinę Pitoń i Joanna Jakieła.