-
03
-
2023

W piątek odbyły się sprinty juniorów młodszych i juniorek młodszych w Kazachstanie. Hubert Matusik po dwóch bezbłędnych strzelaniach wyruszył na trasę z czwartym czasem. Zawodnik na ostatnim okrążeniu zwiększył swoją stratę do czołowych zawodników, kończąc rywalizację na 15 lokacie.

Fabian Suchodolski z trzema karnymi rundami uplasował się na 33 miejscu. W niedzielnym biegu pościgowym nie zobaczymy Kacpra Brzóski, który z czterema niecelnymi strzałami zajął 62 pozycję oraz pudłującego sześciokrotnie Grzegorza Galicy kończącego rywalizację na 66 miejscu.

W sprincie pań wszystkie Polki zakwalifikowały się do biegu pościgowego. Najlepiej poradziła sobie Oliwia Arendarczyk, która z jedną rundą karną zajęła 22 miejsce. Majka Germata pudłowała dwukrotnie w postawie leżącej, kończąc rywalizację na 40 pozycji. Amelia Liszka na strzelnicy zaliczyła sześć wpadek, zdobywając 47 lokatę. Miejsce 54 z czterema pudłami zajęła Milena Widlak.