Juniorskie biegi długie na inauguracje MEJ w Madonie

-
02
-
2023

Jako pierwsi w Madonie wystartowali juniorzy. Pierwszym złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów wtrafił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów, Hansa Koellnera. Niemiec był bezbłędny na strzelnicy i wygrał z drugim, Bułgarem Blogoyem Todevem ponad pół minuty. Trzeci był Włoch Fabio Piller Cottrer. Wśród juniorek zwyciężyła Austriaczka Lea Rothschopf, na drugim i trzecim stopniu podium uplasowały się Francuski, kolejno Leonie Jeannier i Camille Coupe.

Zdecydowanie najlepszym polskim akcentem dzisiejszego dnia był występ Konrada Badacza, który zanotował 10. czas biegu, ale w drugiej części rywalizacji spudłował trzykrotnie, a to pozwoliło mu to zająć 14. miejsce.

Do punktowanej czterdziestki udało się dostać jeszcze tylko jednej polskiej reprezentantce, Annie Nędzy-Kubiniec. Z sześcioma karami biathlonistka z Kościeliska zajęła 36. lokatę.