Neumann z punktem do klasyfikacji Pucharu IBU

-
02
-
2021

Michał Neumann zajął 40. miejsce w skróconym biegu indywidualnym rozgrywanym w ramach Pucharu IBU w Osrblie. Dla urodzonego w Koszalinie biathlonisty jest to największy sukces w seniorskiej karierze. Zawody wygrał Nikita Porszniew z Rosji.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 15km, a za każdy niecelny strzał biathloniści otrzymywali 45 sekund kary. Najlepiej w tym formacie zawodów odnalazł się Nikita Porszniew, który co prawda w biegu przegrał z aż dziewiętnastoma zawodnikami, ale dzięki bezbłędnemu strzelaniu ostatecznie uzyskał najlepszy czas dnia. Różnice w czołówce były jednak niewielkie. Justus Strelow, który po raz trzeci z rzedu zajął drugie miejsce, stracił do zwycięzcy czternaście sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Endre Stroemsheim. Norweg, któremu do czasu biegu dodano aż półtorej minuty za dwa niecelne strzały przegrał z Niemcem tylko o dwie sekundy.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostał Filip Andersen, który w dzisiejszym biegu zajął dopiero 48. miejsce.

Z czwórki Polaków najlepiej spisał się Michał Neumann, który spudłował tylko raz i uzyskał 40. czas dnia. Zawodnik AZS AWF Katowice wywalczył tym samym swój pierwszy punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. 22-latek w miniony weekend zadebiutował w zawodach tej rangi.

Z dwoma niecelnymi strzałami na koncie  Przemysław Pancerz uplasował się na 51. miejscu, Wojciech Skorusa po trzech pudłach zajął 65. lokatę, natomiast Łukasz Sidorowicz z aż siedmioma karami sklasyfikowany został na 82. pozycji

W czwartek w Osrblie rozegrany zostanie bieg sztafetowy. Polacy pobiegną w kolejności: Pancerz, Neumann, Sidorowicz, Skorusa. Początek od godziny 13:30.