Niedzielne biegi pościgowe z udziałem Polaków

-
02
-
2023

Niedziela w Oberhofie była pod znakiem biegów pościgowych. Jako pierwsze na trasę wyruszyły Panie. Zwyciężyła Francuska Julia Simon, po srebro sięgnęła Niemka Denise Hermann-Wick, a brąz wywalczyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Wśród Panów dwa pierwsze miejsca dla Norwegów. Ponownie tryumfował Johannes Thingnes Boe, stopień niżej uplasował się Sturla Holm Laegreid, a na najniższym stopniu podium stanął Szwed Sebastian Samuelsson.

Z polskich akcentów to Joanna Jakieła biegała cztery rundy karne i awansowała o jedną pozycję względem biegu sprinterskiego i uplasowała się na 50. miejscu. Kamila Żuk również z czterema niecelnymi strzałami zakończyła bieg na 52. miejscu. Anna Mąka mając aż sześć pudeł była 55.

WYNIKI KOBIET

Jan Guńka nie utrzymał miejsca w czołowej czterdziestce. Polak do podstawowego dystansu dołożył sobie pięć rund karnych finiszował na 48. pozycji.