Ósme miejsce Guńki z rewelacyjnym biegiem

-
03
-
2023

Najwyższą lokatę podczas biegu indywidualnego w Kazachstanie wywalczył Jan Guńka. Zawodnik pokonał trasę z trzecim najlepszym czasem biegowym. Przeszkodą do walki o podium okazało się strzelanie, biathlonista spudłował pięć razy.

Miejsce 42 zdobył Marcin Zawół, który do czasu biegowego doliczone miał osiem minut za niecelne strzały. Jakub Potoniec rywalizujący ze starszymi zawodnikami, na strzelnicy pudłował pięciokrotnie i sklasyfikowany został na 43 pozycji. Miejsce 47 z ośmioma karnymi minutami wywalczył Konrad Badacz.

Wśród Polek najlepiej poradziła sobie Anna Nędza-Kubiniec. Biathlonistka pudłowała pięć razy i ostatecznie zdobyła 27 miejsce. Kolejną w stawce Polką okazała się Barbara Skrobiszewska, która z sześcioma niecelnymi strzałami uplasowała się na 40 pozycji. Z ośmioma pudłami miejsce 44 wywalczyła Daria Gembicka, a na 63 lokacie znalazła się Klaudia Topór.