-
12
-
2021

W najbliższy piątek rozegrane zostaną pierwsze starty w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Do składu reprezentacji Polski na to wydarzenie dołączyli Magda Piczura oraz Wojciech Filip.

Oboje w minionym tygodniu reprezentowali nasz kraj na zawodach Pucharu IBU w Sjusjoen. Były to szczególnie udane starty dla Magdy Piczury, która punktowała w każdym z trzech biegów. W supersprincie zajęła 27. miejsce, w sprincie sklasyfikowana została na 36. lokacie, natomiast w biegu ze startu wspólnego finiszowała na 37. pozycji.

Z kolei Wojciech Filip był najlepszym polskim biathlonistą w biegu sprinterskim, gdzie uplasował się na 44. miejscu. Dla obojga jest to powrót do rywalizacji w Pucharze Świata, debiutowali bowiem w listopadowej inauguracji w Ostersund. Oprócz tej dwójki w Austrii wystartują również Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.

W Hochfilzen zabraknie z kolei Kingi Zbylut i Przemysława Pancerza, którzy dołączą do ekipy przygotowującej się do startów w Pucharze IBU w Obertilliach (16-19 grudnia). Nową twarzą na zgrupowaniu przed tymi zawodami będzie Dominika Bielecka z KS Ski Team Wodzisław Śląski, która ma szansę wrócić do startów międzynarodowych po niemal pięciu latach przerwy.