Polskie sztafety w Oberhofie na 9. i 17. miejscu

-
02
-
2023

Sztafeta mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Oberhofie przyniosła pewną niespodziankę, bo na najwyższym stopniu nie Norwedzy, a Francusi, którzy na mecie pokonali faworytów o niespełna 40 sekund. Brązowy medal wywalczyli Szwedzi. Rywalizację wśród kobiet zwyciężyły Włoszki, które na wszystkich ośmiu strzelaniach dobierały tylko dwa naboje. Srebrny medal w trafił w ręce biathlonistek z reprezentacji gospodarzy, a podium uzupełniły Szwedki.

Polki nie biegały karnej rundy, dobierały 16 naboi i zameldowały się w TOP10, a dokładnie na 9. pozycji. Biegły w składzie Anna Mąka, Kamila Żuk, Joanna Jakieła i Natalia Sidorowicz.

Polska sztafeta męska w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Marcin Zawół, Tomasz Jakieła musiała pokonać dwie rundy karne, ale mimo to ukończyli rywalizację i sklasyfikowani zostali na 17. miejscu.