-
12
-
2021

Klaudia Topór, Daria Gembicka, Anna Nędza-Kubiniec i Patrycja Stanek wywalczyły siódme miejsce w biegu sztafetowym 4x6km podczas Pucharu IBU Juniorów w Martell.

Podopieczne trenera Łukasza Słoniny nie zaprezentowały się tak błyskotliwie jak ich koledzy z kadry młodzieżowej przed południem. Topór miała dziewiąty, Gembicka siódmy, Nędza-Kubiniec ósmy, a Stanek szósty czas swojej zmiany. Łącznie dało to siódme miejsce ze stratą ponad czterech minut do zwyciężczyń. Polki w dużej mierze zawiodła skuteczność strzelecka - trzy karne rundy i trzynaście doładowań to najgorszy bilans spośród drużyn z pierwszej dziesiątki. Najlepiej pod tym względem poradziły sobie Słowaczki (cztery niecelne strzały), które finiszowały jednak z ponad minutową stratą do naszych zawodniczek.

Wygrały Niemki w składzie Johanna Puff, Selina Kastl, Luise Mueller, Mareike Braun. Prowadzenie objęły na drugim odcinku i nie oddały go już do samej mety. Drugie Francuzki przy identycznej liczbie dwunastu doładowań straciły niemal pół minuty. Trzecie miejsce wywalczyły Austriaczki.

Wyniki mogły być zgoła inne gdyby nie problemy z matematyką Kristiny Pawlusziny. Biegnąca na drugiej zmianie Rosjanka najpierw nie wystrzelała wszystkich nabojów, a potem nie obiegła karnej rundy. Sześć minut kary spowodowało, że Rosja sklasyfikowana została na 10. miejscu.