-
02
-
2023

Tilda Johansson wygrała bieg sprinterski rozgrywany w ramach Pucharu IBU w Obertilliach. W punktowanej czterdziestce zmieściły się aż trzy reprezentantki Polski: Kamila Cichoń, Barbara Skrobiszewska oraz Magda Piczura.

Zawody rozgrywane były przy porywistym wietrze, czyste konto na strzelnicy udało się zachować tylko dwóm zawodniczkom. W tym elitarnym klubie znalazła się dziś Tilda Johansson. Liderka klasyfikacji generalnej nie miała najmniejszego problemu z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w sezonie. Szwedka uzyskała ponad pół minuty przewagi nad świetnie radzącą sobie w zawodach Pucharu Świata Sophie Chauveau. Francuzka podobnie jak trzecia na mecie Lydia Hiernickel ze Szwajcarii biegała jedną karną rundę.

Tuż za podium ze stratą wciąż poniżej minuty uplasowały się Paula Botet z Francji, Fuyuko Tachizaki z Japonii oraz Juliane Fruehwirt z Niemiec. Ta ostatnia była drugą zawodniczką w stawce, której udało się uniknąć pudeł na strzelnicy. Dla odmiany siódma na mecie Selina Grotian spudłowała aż czterokrotnie. Osiamnastolatka miała najlepszy czas biegu.

Najlepszy pucharowy występ od listopada zaliczyła Kamila Cichoń, która mimo dwóch karnych rund zajęła 34. lokatę. Punkty do klasyfikacji generalnej w swoim debiucie w zawodach Pucharu IBU wywalczyła Barbara Skrobiszewska. Medalistka Uniwersjady spudłowała w pierwszym strzale w postawie stojąc i po przebiegnięciu dodatkowych 150 metrów zmierzono jej 39. czas. Pierwszą punktową zdobycz w sezonie odhaczyć może również Magda Piczura, która po dwóch niecelnych strzałach sklasyfikowana została na 40. pozycji.

Czwartkowy bieg nie wyszedł jedynie Darii Gembickiej, która spudłowała aż siedmiokrotnie, co przełożyło się na 68. rezultat dnia.