-
03
-
2021

Anna Nędza-Kubiniec wywalczyła trzynaste miejsce w sprincie juniorek młodszych podczas MŚJ w Obertilliach. Wygrała Lena Repinc ze Słowenii.

Sprint jest drugą konkurencją w programie zawodów. W rozgrywanym w sobotę biegu indywidualnym Repinc była druga. Tym razem Słowenka nie dała się już nikomu wyprzedzić. Spudłowała co prawda raz, ale na trasie była najszybsza. Z Lindą Zingerle z Włoch wygrała o pięć sekund. Brązowy medal zdobyła najmłodsza z tej trójki, bo wciąż jeszcze szesnastoletnia Selina Grotian z Niemiec, która straciła do zwyciężczyni jedenaście sekund. Jeanne Richard, która wygrała bieg długi, tym razem po czterech karnych rundach zajęła dopiero 31. miejsce.

Dobrze spisała się Anna Nędza-Kubiniec, która wywalczyła najwyższe miejsce dla naszej reprezentacji podczas tegorocznych mistrzostw. Zawodniczka z Kościeliska spudłowała raz podczas strzelania w postawie leżąc. W stójce była bezbłędna i na mecie zameldowała się z czasem gorszym od Repinc o 48 sekund. Finalnie dało jej to trzynastą lokatę.

W biegu pościgowym, do którego kwalifikuje się czołowa sześćdziesiątka sprintu, wystartuje również Klaudia Topór. Z jednym pudłem podczas drugiego strzelania finiszowała z 37. czasem.

Martyna Lichosyt spudłowała czterokrotnie i sklasyfikowana została na 69. pozycji. Sześć niecelnych strzałów oddała Barbara Skrobiszewska, co pozwoliło jej zająć 83. miejsce.