-
06
-
2021

Wietrzna aura utrudniała biathlonistom i biathlonistkom zmagania podczas drugiego dnia Pucharu Polski w biathlonie letnim. Zawody zaliczane są do klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji Celuj w Igrzyska.

Listy startowe biegów sprinterskich były nieco przetrzebionew porównaniu z sobotnimi biegami długimi, stąd lista zwycięzców niedzielnejrywalizacji – w starszych kategoriach - wygląda zgoła inaczej. Wśród seniorównajlepszy okazał się Michał Neumann z AZS AWF Katowice, bieg kobiet wygrałajego klubowa koleżanka Justyna Tupta. Jedenastym klubem, który podczas weekenduw Dusznikach-Zdroju może pochwalić się zwycięstwem na koncie został UKS LiderKatowice, wszystko za sprawą Darii Gembickiej, która wygrała sprint juniorek. Wrywalizacji roczników 2001-2003 prym wiedli zawodnicy z Żywca – wygrał RobertKubisiak przed Jakubem Brenkusem. Wśród juniorów młodszych i juniorek młodszychzwycięstwa w niezłym stylu odnieśli przedstawiciele UKS Biathlon Chorzów: FabianSuchodolski i Natalia Glejzner.

Jedynym zawodnikiem, któremu na Tauron Duszniki Arena udałosię ustrzelić dublet był Szymon Szewczyk z UKS G8 Bielany, który wygrał obabiegi młodzików. W tej samej kategorii wśród dziewcząt triumfowała MajkaGermata z MUKN Pod Stróżą, która zyskała aż 42 sekundy przewagi nad drugązawodniczką. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się FilipBabiński z UKS Biathlon Chorzów i Michalina Harasym z MUKN Pod Stróżą.

Kolejne zawody rangi ogólnopolskiej – Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim – zaplanowane są w Czarnym Borze w dniach 1-4 lipca.