-
03
-
2021

Tiril Eckhoff zachowała prowadzenie po sprincie i wygrała bieg pościgowy rozgrywany w Novym Meście. Jako druga finiszowała Denise Herrmann, walkę o trzecie miejsce wygrała Marte Olsbu Roeiseland. Kamila Żuk ukończyła bieg na 38. pozycji.

Wygrana Eckhoff ani przez chwilę nie była zagrożona. W kulminacyjnym momencie - tuż przed czwartym strzelaniem - Norwezka miała grubo ponad minutę przewagi nad pozostałymi zawodniczkami. Eckhoff skorzystała z tego zapasu, bo w swojej finałowej próbie na strzelnicy spudłowała dwukrotnie i na mecie zameldowała się już "tylko" 24 sekundy przed Denise Herrmann. Niemka awansowała na drugie miejsce z dziesiątego po sprincie głównie dzięki strzelaniu. Zaliczyła bowiem tylko jedną karną rundę. Dla Herrmann to dopiero drugie podium w sezonie.

Ciekawie wyglądała walka o trzecie miejsce. Po ostatnim strzelaniu pozycję tę okupowała Julia Dżyma. Ukrainka szybko została jednak wyprzedzona i spadła aż na szóstą pozycję. Najwięcej sił w końcówce zachowała Marte Olsbu Roeiseland, która o sekundę wyprzedziła Linn Persson. Szwedka do czołówki przedarła się aż z 21. miejsca na starcie. Jako piąta finiszowała Franziska Preuss.

Żadnej z zawodniczek nie udało się zachować czystego konta na strzelnicy. Wiele czołowych zawodniczek miało spore problemy z celnością. Dzinara Alimbekawa z siedmioma karnymi rundami spadła z 4. miejsca na 27., Lisa Vittozzi po ośmiu pudłach przesunęła się z 3. pozycji na 28., a Dorothea Wierer z aż dziewięcioma niecelnymi strzałami osunęła się w dół klasyfikacji z 5. lokaty na 34.

Na tym tle przyzwoicie wygląda bilans strzelecki Kamili Żuk, która karną rundę pokonywała tylko trzykrotnie. Z 33. czasem biegu Polka finiszowała na 38. pozycji. Druga z Polek, Kinga Zbylut, ostatecznie nie zdecydowała się na start.